Team Knockout 2017

Preliminary Round Draw - Thursday 11th May

Division 1

 1.  SJ Bayley    A   Bridgnorth A      x   at Worfield
 2.
 St Georges A            x   Albrighton A
  at Edgmond
 3.  Donnington Wood A
  Highley A            x   at Shifnal
 4.  Bylet A                     x
  Shifnal A   at Trench
 5.  Allscott A                 x
  Bowring A    at SJ Bayley  No 1
 6.  Newport A
  Broseley A         x
  at Maddocks
 7.  White Horse A  
  Bye  
 8.   Madeley CC A   Bye  
Division 2
 1.  SJ Bayley C           x   Chelmarsh   at Broseley
 2.
 Worfield A   Bridgnorth B       x
  at Squirrel
 3.  Madeley CC C     x  w/o
  Much Wenlock   at Donnington Wood (Old)
 4.  Maddocks A   Sinclair A             x   at St Georges No 2
 5.  Bylet B                  x   Charlton   at Newport (Club)
 6.  SJ Bayley  B   Horsehay A         x
  at Sinclair
 7.  Wrockwardine Wood A
  Bye  
 8.  Newport C   Bye  
Division 3
 1.  Shifnal B                x   Bridgnorth C   at Donnington Wood (New)
 2.
 Trench                  x   w/o   Albrighton B   at Bowring No 1
 3.  Edgmond
  Highley B            x      w/o   at Bylet No 2
 4.  Donnington Wood B    x   St Georges B   at Horsehay
 5.  Allscott B              x  w/o   Bowring B           at Newport (Prem)
 6.  Red Squirrel   Broseley B          x   at Chelmarsh
 7.  Wrockwardine Wood B   Bye  
 8.  Madeley CC B   Bye  
Division 4
 1.  Cleobury                       x   SJ Bayley   D   at   Bylet No 1
 2.
 Newport D                   x   Shifnal C   at   Albrighton
 3.  Maddocks B                 x   Horsehay B   at   Madeley CC
 4.  Sinclair B                     x   Bridgnorth B   at   Wrock Wood (New)
 5.  Donnington Wood C  x   Worfield B   at   Wrock Wood (Old)
 6.  Newport B   Bye   
 7.  Bowring C   Bye  
 8.  Grey Squirrel   Bye  

Round One 22nd June 2017

Start Time   2.00pm 
                                                       Division    1                                Venues  
 1.   Bridgnorth A                x  St Georges A Shifnal B C 
 2.
  Highley A                      x  Bylet ASquirrel BC
 3.   Allscott A                      x  Broseley A St Georges  B C No 2
 4.   White Horse A           w/o  Madeley CC A SJ Bayley  B C    No 1
Division 2
 1.   SJ Bayley   C  Bridgnorth  B       x Broseley B C 
 2.
 Madeley CC C   Sinclair A               x Trench B C 
 3.  Bylet B  Horsehay  A          x Albrighton B C 
 4.  Wrockwardine Wood A  Newport C          w/o Edgmond B C 
Division   3
1.   Shifnal B   Trench                 x Newport B C   No 1
 2.
  Donnington Wood B        x   Highley B Worfield B C 
 3.   Allscott   B                          x   Broseley   B Sinclair B C 
 4.   Wrockwardine Wood B    x  Madeley CC B Maddocks B C 
Division    4
 1.   Cleobury                           x        Newport D Bylet B C    Prem
 2.
  Maddocks B                      x   Sinclair B Donn Wood B C  Prem
 3.   Donnington Wood  C      x   Newport B Allscott B C 
 4.   Bowring C   Grey Squirrel       x Madeley C C  BC

Round Two 13th July

                                                        Division    1                             Venues   
 1.    Bridgnorth A        Highley A              x  Bylet B C  No 2
 2.
  Allscott A      White Horse A     x Shifnal B C
Division 2
 1. Bridgnorth  B        Sinclair A               x  Horsehay  B C
 2.
 Horsehay  A  Newport C            x  Madeley C C  BC
Division 3
 1. Trench   Donnington Wood B    x Maddocks B C
 2.
  Allscott   B        x Wrockwardine Wood B St Georges  B C 
Division 4
 1. Cleobury        xMaddocks B   Broseley B C 
2.
 Donnington Wood  C  Grey Squirrel      x  Albrighton B C 


FINALS TEAM KNOCK OUT 
17th Aug 2017  @  1.30pm

Division 3
 1.   Donnington Wood B     Allscott   B Shifnal   B C 
Division 4
 1. Cleobury         Grey Squirrel  Shifnal   B C

24th Aug  2017   @ 1.30pm
                                                        Division    1                             Venues   
 1. Highley A   White Horse               Edgmond B C
Division 2
 1.  Sinclair A         Newport C            Edgmond B C